غلامرضا نوری

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: بخش کشاورزی در هر کشوری نیازمند حمایت دولت است که در این مسیر، بورس کالا می‌تواند سازوکاری برای بهبود کیفیت عرضه محصولات کشاورزی و حمایت از کشاورزان باشد؛ در این حوزه، دولت باید برای آن دسته از کشاورزانی که محصولات خود را در بورس کالا عرضه می کنند، حمایت و تشویقی قرار دهد تا سایر کشاورزان از مزایای بورس مطلع شوند.

غلامرضا نوری قزلچه، نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «کالاخبر» با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته هم سیاست قیمت تضمینی انجام می شود اظهار داشت: آنچه مسلم است برای رهایی از عمده گرفتاری های امروز بخش کشاورزی باید کشاورز و تولیدکننده و مصرف کنندگان در بستری شفاف به معامله بپردازند که در همین زمینه، بورس کالا می‌تواند زمینه‌ای برای تسریع و شفافیت عرضه محصولات کشاورزی باشد.

نوری قزلچه ادامه داد: اینکه در محصول زعفران توانستیم به موفقیت در عرضه بورس کالا دست پیدا کنیم، نتیجه چند سال تلاش است. در همین راستا دولت باید برای آن دسته از کشاورزانی که محصولات خود را در بورس کالا عرضه می کنند، حمایت و تشویقی قرار دهد تا به مرور همه کشاورزان از مزایای ورود به بورسی شفاف و قانونمند مطلع شوند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه عرضه عمده محصولات کشاورزی در بورس کالا نیازمند آموزش و حمایت است، گفت: یکی از نکاتی که باید به آن توجه شود آن است که با وجود تلاش های زیاد اما به دلیل تولید پراکنده محصولات کشاورزی در کشور، بسیاری از کشاورزان با مکانیسم بورس کالا آشنا نیستند و بنابراین در وهله اول باید آموزش سراسری آنها با بورس کالا در دستور کار قرار گیرد.

نوری در پایان سازمان های تعاونی روستایی را یکی از نقاط قوت عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا عنوان کرد و گفت: از آنجا که موضوع مکانیزم بورس کالا گسترده است در این میان سازمان هایی مانند سازمان تعاونی روستایی باید نقش پررنگی را در آگاه سازی و آموزش ایفا کنند تا سرانجام شاهد عرضه بسیاری از محصولات کشاورزی و کشف قیمت های واقعی در بستر بورس کالا باشیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها