منطقه آزاد انزلی

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی از ثبت ۲۴۱ شرکت ایرانی، ۳۰ شرکت خارجی، سه شعبه شرکت ایرانی و دو شعبه شرکت خارجی به همراه دو مؤسسه از ابتدای امسال تاکنون در این منطقه خبر داد.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، مهندس رضا مسرور با اشاره به قابلیت‌های منطقه آزاد انزلی در ارتقای مبادلات بازرگانی بین کشورهای حاشیه دریای خزر اظهار کرد: راهبرد ایجاد هاب داد و ستد کالا در منطقه آزاد انزلی را پیگیری می‌کنیم. وی به راه‌اندازی بورس کالا در منطقه آزاد انزلی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: بهره‌برداری از بندر کاسپین از اولویت برنامه‌ها در منطقه آزاد انزلی است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه شاهد رشد ۵۱ درصدی سرمایه‌گذاری‌ها از ابتدای امسال تاکنون در این منطقه هستیم، تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون میزان سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی به ۱۴ هزار و ۹۷ میلیارد ریال رسیده است.

مسرور، میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در منطقه آزاد انزلی در مدت مشابه سال گذشته را ۹ هزار و ۳۲۸ میلیارد ریال خواند و بیان کرد: تداوم برنامه‌ها و سیاست‌ها در راستای بهبود فضای کسب و کار و ارائه خدمات موثر به سرمایه‌گذاران از طریق ایجاد زیرساخت‌ها و کاهش بوروکراسی اداری به منظور ارائه مجوزهای سرمایه‌گذاری از دلیل‌های افزایش میزان سرمایه‌گذاری در منطقه مذکور است. وی به تداوم روند سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و گفت: سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بسیاری تمایل به سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی دارند ضمن اینکه ثبت شرکت‌ها و مالکیت معنوی در مقایسه با ۱۹۸ شرکت ثبت شده در سال گذشته به ۲۷۸ شرکت افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با اشاره به رشد ۴۰ درصدی ثبت شرکت‌ها از ابتدای امسال تاکنون در این منطقه خاطرنشان کرد: ثبت ۲۴۱ شرکت ایرانی، ۳۰ شرکت خارجی، سه شعبه شرکت ایرانی و دو شعبه شرکت خارجی به همراه دو موسسه در منطقه آزاد انزلی انجام شده است.

مسرور حوزه فعالیت شرکت‌های ثبت شده مذکور را بازرگانی، خدماتی و تولیدی خواند و یادآور شد: سرمایه اولیه اظهار شده ۲۷۸ شرکت ثبتی در منطقه آزاد انزلی ۹۹۹.۶ میلیارد ریال است ضمن اینکه شرکت‌های خارجی و شعبه شرکت‌های خارجی سرمایه اولیه خود را ۲۷.۲ میلیارد ریال اعلام کردند.

وی با بیان اینکه در مجموع تعداد یک‌هزار و ۸۰۱ شرکت از سال ۸۴ تاکنون در منطقه آزاد انزلی به ثبت رسیده است، اظهار کرد: تعداد ۱۷۳ شرکت خارجی و ۲۱ شعبه شرکت خارجی هستند.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، اعضای هیأت مدیره شرکت‌های ثبت شده در این منطقه را دارای تابعیت کشورهای روسیه، هندوستان، آلمان، چین، پاکستان، تاجیکستان، تایلند، افغانستان، قزاقستان، ترکمنستان، قرقیزستان، سوریه، کره جنوبی، انگلستان، لهستان و ... عنوان کرد و افزود: ۲۳ تا صددرصد سهام شرکت‌های ثبت شده در اختیار اعضای هیأت مدیره‌های مذکور است.

مسرور معافیت مالیاتی ۲۰ ساله از تاریخ بهره‌برداری انواع فعالیت‌های اقتصادی و آزادی کامل در ورود و خروج سرمایه را از مزیت‌های منطقه آزاد انزلی دانست و بیان کرد: آزادی مشارکت سرمایه‌گذاری خارجی تا سقف صددرصد و معافیت گمرکی برای ورود کالای ساخته شده در منطقه آزاد به داخل کشور به میزان ارزش افزوده از مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در منطقه آزاد انزلی است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش