زغال کک شو

چین در ماه مارس واردات زغال سنگ دارای تخفیف از روسیه را بیش از دو برابر کرد چرا که سایر کشورها به دلیل جنگ در اوکراین خرید از روسیه را ممنوع کرده بودند.

به گزارش کالاخبر به نقل از معدن۲۴، بر اساس داده های گمرک چین، واردات زغال کک شو از روسیه در ماه مارس به ۱.۴ میلیون تن افزایش یافت، در حالی که این رقم در ماه مشابه سال گذشته ۵۵۰ هزار تن و در فوریه ۱.۱ میلیون تن بود.

چین از تخفیف های مطلوب برای زغال سنگ روسیه استفاده می کند، زیرا خریداران دیگر مانند ژاپن و اتحادیه اروپا واردات این سوخت را ممنوع می کنند.

در حالی که قیمت‌های زغال سنگ روسیه در سال گذشته نسبتاً افزایش یافته است، اما همچنان بسیار پایین‌تر از سایر تامین‌کنندگان، مانند اندونزی و مغولستان است. در حالی که چین در حال حرکت به سمت افزایش شدید تولید زغال سنگ داخلی است، زغال سنگ تولید داخلی این کشور کیفیت پایینی دارد و برای کارخانه های فولاد نامناسب است.

این بدان معنا است که فولادسازان هنوز برای زغال کک شو به تامین کنندگان خارج از کشور وابسته هستند.

بزرگترین اقتصاد آسیا نشان داده است که علیرغم فشارهای بین المللی علاقه مند به خرید انرژی بیشتر از روسیه است. در همین حال، واردات نفت خام چین از روسیه در ماه مارس نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد کاهش یافت و به ۶.۳۹ میلیون تن رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها