قرارداد آتی

در بازار قراردادهای آتی در هفته منتهی به ۳۱ تیر بیش از ۳۱ هزار قرارداد به ارزش بیش از ۱۹۹ میلیارد تومان منعقد شد. در هفته گذشته زعفران صندوق طلا و نقره رتبه نخست تا سوم را بدست آوردند.

به گزارش کالاخبر ، در هفته ای که گذشت، ارزش معاملات بازار قراردادهای آتی در سه دارایی پایه زعفران نگین، صندوق طلا و نقره بیش از ۱۹۹ میلیارد و ۶۲۶ میلیون تومان و حجم این معاملات نیز به ۳۱ هزار و ۳۵۹ قرارداد رسید.

در جریان معاملات هفته قبل انعقاد ۲۴ هزار و ۸۲۵ قرارداد آتی زعفران ارزش نزدیک به ۱۲۸ میلیارد تومانی را در بازار به ثبت رساند. این دارایی پایه در سه سررسید شهریور، آبان و دی ۱۴۰۱ رتبه اول معاملات هفتگی را به دست آورد.

در جریان معاملات هفته قبل همچنین، تعداد ۵ هزار و ۹۱۶ قرارداد آتی صندوق طلا منعقد شد که ارزش نزدیک به ۷۰ میلیارد و ۵۹۲ میلیون تومان را برای آن به ثبت رساند.

آنچه باید با هم درباره معاملات هفتگی بورس کالا بدانیم:

صندوق طلا با این عملکرد معاملاتی توانست مقام دوم معاملات را در متغیر حجم و ارزش از آن خود کند و پس از زعفران بایستد. سهم صندوق طلا از حجم کل معاملات ۱۹ درصد و ارزش معاملات ۳۵ درصد بود.

معامله گران این تعداد قرارداد را در ۳ سررسید مرداد، مهر و آذر ۱۴۰۱ منعقد کردند.

در ۲ سررسید تحویل مرداد و مهر امسال نیز ۶۱۸ قرارداد آتی نقره در بازار منعقد شد که ارزش بیش از یک میلیارد و ۸۲ میلیون تومان برای آن به ثبت رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها