گواهی سپرده

بازار گواهی سپرده در هفته نخست آبان (منتهی به ۶ آبان) شاهد دست به دست شدن بیش از ۹ میلیون ورقه بهادار مبتنی بر کالا به ارزش نزدیک ۲۷۲ میلیارد تومان بود. سکه از لحاظ ارزش و سیمان از لحاظ حجم، برتر از سایر دارایی ها، در مقام نخست ایستاد.

به گزارش کالاخبر ، در بازار گواهی سپرده کالایی در بورس کالای ایران در هفته ای که گذشت، ۹ میلیون و ۶۴ هزار و ۵۷۹ ورقه بهادار مبتنی بر کالا به ارزش نزدیک ۲۷۲ میلیارد تومان دست به دست شد. ارزش معاملات هفته منتهی به ۲۹ مهر، ۳۰۵ میلیارد تومان برای ۱۰ میلیون و ۲۱ هزار و ۴ ورقه بهادار مبتنی بر کالا بود.

در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مالی بورس کالا، یک میلیون و ۲۸۷ هزار و ۷۰۰ اوراق گواهی سپرده سکه طلا در حالی دست به دست شد که این دارایی پایه ارزش نزدیک ۱۹۲ میلیارد تومان را ثبت کرد.

اوراق مبتنی بر طلا با کسب سهم ۷۱ درصدی در ارزش معاملات، جایگاه نخست و با سهم ۱۴ درصدی در حجم معاملات، رتبه دوم بازار را پس از سیمان از آن خود کرد.

سیمان با ثبت معامله ۶ میلیون و ۵۲۳ هزار گواهی سپرده، رتبه نخست را از نظر حجم از آن خود کرد و ارزش معاملات این دارایی بیش از ۵ میلیارد و ۵۷ میلیون تومان شد. سهم این دارایی از حجم کل معاملات ۷۲ درصد بود و از لحاظ حجم در جایگاه نخست ایستاد.

در هفته منتهی به ۶ آبان، ۶۹۰ هزار و ۳۳ گواهی سپرده زعفران نیز به ارزش بیش از ۲۲ میلیارد و ۴۶۴ میلیون تومان دست به دست شد که این دارایی پایه، رتبه سوم در ارزش معاملات را به خود اختصاص داد. این دارایی جایگاه سوم را هم به لحاظ حجم و هم ارزش از آن خود کرده بود. سهم زعفران از حجم و ارزش کل معاملات هر کدام ۸ درصد بود.

ارزش معاملات ۵۳۳ هزار و ۷۴ گواهی سپرده شیشه نیز از رقم ۴۹ میلیارد و ۶۰ میلیون تومان فراتر رفت و این دارایی توانست مقام دوم را از لحاظ ارزش بعد از سکه از آن خود کند. این دارایی پایه، سهم ۱۸ درصدی را از لحاظ ارزش کل معاملات از آن خود کرد.

معامله ۳۰ هزار و ۵۶۰ گواهی سپرده برنج و ۲۱۲ گواهی سپرده پسته به ترتیب ارزشی بیش از ۲ میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان و ۴۷ میلیون تومانی را رقم زده است.

۹ میلیون اوراق گواهی سپرده در بورس کالا دست به دست شد

۹ میلیون اوراق گواهی سپرده در بورس کالا دست به دست شد

۹ میلیون اوراق گواهی سپرده در بورس کالا دست به دست شد

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها