مصطفی قائمی

مصطفی امیدقائمی مدیر عامل گروه مالی ملت در خصوص انتشار اوراق تبعی به منظور بیمه سبد سهامداران حقیقی گفت: بیمه سبد سهام، ابزاری است که به هر سهامدار اطمینان می دهد ظرف یکسال آینده دارای یک سود تضمینی در کنار اصل سرمایه خود است که این موضوع تاثیر خوبی در وضعیت بازار سرمایه خواهد داشت.

به گزارش کالاخبر به نقل از بورس ۲۴، مصطفی امیدقائمی مدیر عامل گروه مالی ملت در خصوص اجرایی شدن بیمه سبد سهام از طریق انتشار اوراق تبعی که به منظور حمایت فوری از بازار سرمایه در دستور کار قرار گرفته است، گفت: بیمه سبد سهام و انتشار اوراق تبعی در شرایط فعلی بازار سرمایه کمک می کند تا انگیزه های سهامداران برای مدیریت بازار و بهبود شرایط سهام شرکتها افزایش یابد زیرا این طرح اهدافی را برای قیمت سهام در آینده تعیین می کند و انگیزه بازار را برای اصلاح روند نزولی قیمت افزایش می دهد لذا می تواند تاثیر خوبی در وضعیت بازار سرمایه داشته باشد.

وی تصریح کرد: بنابراین در شرایط فعلی یکی از راه حل هایی که بازار سرمایه به آن احتیاج دارد استفاده از ابزارهایی مانند بیمه کردن سبد سهام است لذا طرح دولت باعث می شود تا سهامدارانی که سرمایه خرد خود را وارد بورس کردند آن را از بورس خارج نکنند.

امیدقائمی در پاسخ به این سوال که بیمه سهام می تواند اعتماد را به سهامداران برگرداند و دیدگاه های منفی را تاحدودی از روند معاملات کنار بزند؟ گفت: اینگونه اقدامات در بازار سرمایه تاثیر مثبتی دارد چراکه اقدامات دولت در ذهن تاریخی بازار باقی می ماند و باعث می شود تا افراد بیشتری برای سرمایه گذاری در بورس تصمیم بگیرند بنابراین این دست اقدامات در بلندمدت نیز تاثیر مثبتی خواهد داشت و می تواند به امنیت سرمایه گذاری در بازار سرمایه کمک کند.

وی ادامه داد: به اعتقاد من استفاده از ابزارهای دوگانه و به نوعی ابزارهای سهام و اوراق مشارکت که سود سرمایه گذاران را در مقابل سود بانکی تضمین می کند و همچنین ابزارهای قابل تبدیل و آپشن ها می تواند در شرایط فعلی بازار سرمایه کمک کننده باشد و و در کنار رونق بازار، اطمینان خاطر را به بازار سرمایه برگرداند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها