جعفر قادری

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بهترین شکل عرضه خودرو، عرضه در بورس کالا است، زیرا می‌تواند به تعادل قیمت این محصول داخلی کمک کند و حتی موجب کاهش قیمت در بازار آزاد می‌شود. جعفر قادری افزود: باید به این سمت برویم که بورس کالا برای خودرو تعیین‌کننده باشد، زیرا قرعه‌کشی موضوعیتی ندارد زیرا این روش رانتی را برای افراد ایجاد کند و باید از آن جلوگیری کرد؛ با عرضه خودرو در بورس کالا قطعاً مردم راحت‌تر می‌توانند این کالا را خریداری کنند، زیرا نرخ کمتری نسبت به بازار آزاد می‌پردازند.

به گزارش کالاخبر ، جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با ایرنا، با تاکید اینکه عرضه خودرو در بورس کالا باید انجام شود، اظهار کرد: این اقدام موجب کاهش قیمت این محصول در بازار آزاد می‌شود.

وی افزود: برخی تصور می‌کنند که اگر خودرو در بورس کالا عرضه شود، قیمت کارخانه را افزایش می‌دهد، بنابراین مشکل ایجاد خواهد کرد، اما منطق این کار روشن است. ما یک قیمت کارخانه داریم که تقاضا برای آن بسیار بالاست و نرخ بازار آزاد نیز گران است؛ اما بورس قیمتی میان این دو قرار دارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: امکان دارد عرضه خودرو در بورس کالا قیمت مازادی را برای کارخانه ایجاد کند که دولت می‌تواند با اقدامی مناسب مابه‌التفاوت ایجاد شده را برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان دریافت کند.

وی ادامه داد: برای افرادی که خودرو را با قرعه کشی دریافت می‌کردند قیمت کمتر بود، اما در بازار آزاد این محصول با قیمت بالاتری به فروش می‌رسد به همین دلیل بهترین شکل عرضه خودرو که موجب کاهش قیمت بازار می‌شود، عرضه این محصول در بورس کالا است.

قادری اظهار کرد: باید به این سمت برویم که بورس کالا برای خودرو تعیین‌کننده باشد، زیرا قرعه‌کشی موضوعیتی ندارد و می‌تواند رانتی را برای افراد ایجاد کند و از آن جلوگیری کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: با عرضه خودرو در بورس کالا قطعاً مردم راحت‌تر می‌توانند این کالا را خریداری کنند، زیرا نرخ کمتری نسبت به بازار آزاد می‌پردازند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها