صندوق طلا

پذیره نویسی واحدهای  صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای مفید از ۱۹ خرداد ماه آغاز می شود و به مدت ۵ روز کاری ادامه می یابد.

به گزارش«کالاخبر»، صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای مفید در نظر دارد واحدهای سرمایه گذاری این صندوق  را بر اساس مجوز سازمان بورس از طریق بازار صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله بورس کالای ایران پذیره نویسی کند.
صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای مفید از نوع صندوق سرمایه گذاری در گواهی سپرده سکه طلا و اوراق مشتقه مبتنی بر سکه  طلا بوده و موسسین آن، شرکت سبدگردان انتخاب مفید و شرکت مشاور سرمایه گذاری ایده مفید است.

از دیگر ارکان این صندوق می توان به شرکت سبدگردان انتخاب مفید به عنوان مدیر، موسسه حسابرسی رازدار به عنوان متولی، گروه خدمات بازار سرمایه مفید به عنوان بازارگردان و موسسه حسابرسی رهبین به عنوان حسابرس اشاره کرد.

موضوع فعالیت صندوق، سرمایه گذاری در انواع اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلا، اوراق مشتقه مبتنی بر سکه طلا و اوراق بهادار با درآمد ثابت است. همچنین موسسان ۱۰۰ درصد از واحدهای سرمایه گذاری ممتاز صندوق به تعداد یک میلیون واحد را متعهد شده و مابقی واحدهای سرمایه گذاری صندوق به ارزش مبنای هر واحد ۱۰ هزار ریال برای پذیره نویسی و خرید عموم عرضه می شود.

تعداد واحدهای سرمایه گذاری قابل انتشار ۱۰۰ میلیون واحد بوده و ۹۹ میلیون واحد آن با ارزش اسمی هر واحد ۱۰ هزار ریال پذیره نویسی عمومی می شود و هر یک از دارندگان واحدهای سرمایه گذاری به نسبت تعداد واحدهای سرمایه گذاری خود، در خالص دارایی های صندوق سهیم اند. 

خرید واحدهای ETF نیز مستلزم وجود کد معاملاتی فعال در سیستم شرکت سپرده گذاری مرکزی بوده و محدودیت حجمی برای هر سفارش خرید در نظر گرفته نشده همچنین حداکثر تعداد اوراق قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقیقی و حداکثر تعداد اوراق قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقوقی نامحدود است.

مدت پذیره نویسی اولیه از روز شنبه ۱۹ خرداد ماه  و از طریق کل شبکه کارگزاری های عضو بورس کالای ایران آغاز می شود و تا روز چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

گفتنی است، معاملات ثانویه واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله، پس از اتمام پذیره نویسی و ثبت صندوق، در بازار صندوق های سرمایه گذاری (قابل معامله) بورس کالای ایران آغاز می شود و دارندگان و متقاضیان خرید می توانند با مراجعه به کارگزاران عضو بورس کالای ایران اقدام به خرید یا فروش این واحدها نمایند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش