طالب پور

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی گفت: با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان مناطق آزاد انزلی طرحی را در دستور کار داریم که بر مبنای آن و برای اولین بار، کالاهایی که در پس کرانه کاسپین هستند را چه برای عرضه در بازار داخلی و چه برای صادرات به کشورهای منطقه در قالب قبض انبار (گواهی سپرده کالایی) قابل معامله در بورس کالای ایران عرضه کنیم.

به گزارش اختصاصی«کالاخبر»، وحید طالب پور در آیین افتتاحیه اولین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری (بورس، بانک و بیمه) و توانمندی های صادراتی در منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: در کریدور کاسپین فرصت های سرمایه گذاری متنوعی در حوزه مبادلات کالایی، گردشگری و تفریحی و تجاری وجود دارد و حضور بیش از ۱۲۰ واحد صنعتی و شهرک های صنعتی فرصت های بی نظیری را در این منطقه فراهم آورده است. ضمن اینکه ما تالار اختصاصی معاملات بورس کالای ایران را در منطقه آزاد انزلی داریم که به واسطه آن، شاهد انجام مبادلات محصولات کشاورزی، پتروشیمی و حتی محصولات فلزی به بازار داخلی و حتی کشورهای منطقه هستیم.

وی افزود: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در بورس کالای ایران با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان مناطق آزاد انزلی طرحی را در دستور کار داریم که بر مبنای آن و برای اولین بار، کالاهایی که در پس کرانه کاسپین هستند را چه برای عرضه در بازار داخلی و چه برای صادرات به کشورهای منطقه در قالب قبض انبار (گواهی سپرده کالایی) قابل معامله در بورس کالای ایران عرضه کنیم.

طالب پور با بیان اینکه اجرای این طرح برای نخستین بار و به زودی اتفاق خواهد افتاد، تاکید کرد: با اجرای این طرح و با استفاده از ظرفیت های بورس کالا می توانیم در کشور تجارت واقعی و نیز تجارت به معنای تجارت آزاد داشته باشیم.

وی ادامه داد: با عرضه کالاهای قابل حمل در کرانه کاسپین می توان کالاهایی از جمله مواد معدنی، محصولات کشاورزی و سایر محصولات را به کشورهایی نظیر روسیه و قزاقستان صادر کرده و یا صادرات مجدد کالاها را انجام دهیم. این ظرفیت ها بگونه ای است که از حدود یک میلیارد دلار صادرات مجدد، حدود ۴۰۰ میلیون دلار آن از منطقه تجاری کاسپین بوده است و می توان به کمک بورس بیشتر از این ظرفیت ها استفاده کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش