فلزات

انجمن جهانی فولاد گزارش داد: تولید فولاد خام ایران طی ۴ ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۴.۳ درصدی را به ثبت رساند. این در حالی است که رشد جهانی این محصول شاهد افت ۴.۱ درصدی بود.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد خام ایران طی ۴ ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی با رشد ۴.۳ درصدی به ۸ میلیون و ۴۹۰ هزار تن رسید. میزان تولید این محصول در مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی ۸ میلیون و ۱۳۹ هزار تن گزارش شده بود. این در حالی است که میزان تولید جهانی فولاد خام در ۴ ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی ۵۸۰ میلیون و ۹۹۴ هزار تن ثبت شد که حاکی از کاهش ۴.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

میزان تولید فولادخام ایران در آوریل۲۰۲۰ میلادی با افت ۱۷.۸ درصدی به یک میلیون و۷۹۰ هزار تن کاهش یافت. طی این مدت، تولید جهانی این محصول نیز ۱۳۷میلیون و ۹۸ هزارتن ثبت شد که کاهش ۱۳ درصدی نسبت به آوریل ۲۰۱۹ میلادی نشان می دهد.

چین با تولید ۳۱۹ میلیون و ۴۶۱ هزار تن، ژاپن با تولید ۳۰ میلیون و ۷۳۰ هزار تن، هند با تولید۳۰ میلیون و ۵۵ هزارتن، ایالات متحده آمریکا با تولید ۲۶ میلیون و ۶۸۶ هزار تن و روسیه با تولید ۲۲ میلیون و ۸۸۵ هزار تن فولاد خام ۵ کشور برتر تولیدکننده این محصول طی ۴ ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی بودند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش