فولاد

انجمن جهانی فولاد گزارش داد: رشد تولید فولاد خام ایران در سه ماه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی به ۱۰.۷ درصد رسید. در این مدت تولید جهانی این محصول نیز شاهد رشد ۱۰ درصدی بود.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایمیدرو، براساس اعلام انجمن جهانی فولاد (World Steel Association) طی سه ماهه نخست سال جاری میلادی، ایران ۷ میلیون و ۵۰۰ هزارتن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با تولید سال گذشته ۱۰.۷ درصد رشد نشان می دهد. این در حالی است که ایران در جایگاه دهمین فولادساز برتر جهان در ۳ ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی ایستاد.

همچنین تولید فولاد خام ایران در مارس ۲۰۲۱ میلادی با رشد ۱۰.۷ درصدی به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزارتن رسید.

تولید ۶۴ کشور فولادساز جهان نیز در سه ماهه نخست سال جاری میلادی ۴۸۶ میلیون و ۹۰۰ هزارتن ثبت شد که حاکی از رشد ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

همچنین میزان تولید فولادسازان جهان در مارس ۲۰۲۱ میلادی، با ۱۵.۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۶۹میلیون و۲۰۰ هزار تن رسید. این رقم در مارس سال گذشته ۱۶۹میلیون و ۲۰۰ هزار تن ثبت شد.

طی سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی به ترتیب چین با تولید ۲۷۱ میلیون تن، هند با ۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تن، ژاپن با ۲۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن، آمریکا با ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تن و روسیه با ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزارتن ۵ کشور برتر فولادساز جهان بودند.

همچنین کره جنوبی با تولید ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تن، آلمان با تولید ۱۰ میلیون تن، ترکیه با ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تن و برزیل با تولید ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تن فولاد خام طی سه ماهه نخست سال جاری میلادی در رتبه های ششم تا نهم جهان در تولید این محصول جای گرفتند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش