گواهی سپرده

در جریان معاملات هفته گذشته در بازار ابزارهای مالی بورس کالای ایران معامله گران تعداد دو میلیون و ۳۳۳ هزار و ۸۳۱ گواهی سپرده کالایی را به ارزشی بالغ بر ۱۲۲۳ میلیارد و ۳۰۸ میلیون ریال خرید و فروش کردند.

به گزارش «کالاخبر»؛ طی معاملات هفته ای که گذشت، سکه طلا با ۹۹۵ هزار و ۵۰۰ گواهی معامله شده، ارزشی بیش از ۱۰۰۷ میلیارد و ۳۰۳ میلیون ریالی را رقم زد و به این ترتیب، از نظر ارزش معاملات پیشتاز بازار شد.

زعفران نگین نیز با یک میلیون و ۲۹۷ هزار و ۷۰۰ گواهی سپرده کالایی معامله شده از نظر حجم صدرنشین شد و ارزش ۱۸۱ میلیارد و ۶۱۸ میلیون ریالی را به ثبت رساند.

۴۹۶۳ گواهی سپرده زعفران پوشال نیز در حالی مورد معامله قرار گرفت که ارزش این معاملات به رقمی بیش از ۴۸۳ میلیون ریال رسید.

معامله گران ۱۸ هزار و ۵۱۳ گواهی سپرده پسته فندقی و بادامی را نیز در حالی دست به دست کردند که این دارایی پایه بعد از سکه و زعفران نگین بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد. به طوری که ارزش معاملات دارایی پایه مذکور به ۲۸.۸ میلیارد ریال نزدیک شد.

حجم معاملات برنج طارم نیز به ۸۹۱۸ گواهی سپرده کالایی رسید و ارزش ۲ میلیارد و ۴۵۱ میلیون ریالی را رقم زد.

در نمادهای فعال زیره سبز نیز تعداد ۲۷۴۹ گواهی سپرده به ارزشی نزدیک به ۱.۵ میلیارد ریال مورد دادوستد قرار گرفت.

در جریان این معاملات تعداد ۵۰۷۲ گواهی سپرده کشمش سبز قلمی نیز در حالی خرید و فروش شد که ارزش یک میلیارد و ۱۰۵ میلیون ریالی را رقم زد.

تعداد ۴۱۶ گواهی سپرده رطب مضافتی نیز به ارزشی حدود ۶۵ میلیون ریال در بازار ابزارهای مالی بورس کالای ایران دست به دست شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها