• ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۶
  • کد خبر: 55731
طلا

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار کاهش یافت اما بازده پایین تر اوراق خزانه و چشم انداز تداوم سیاست های انبساطی افت قیمت ها را محدود کرد.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۸۸۴ دلار و ۷۹ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز جمعه در واکنش به آمار مایوس کننده اشتغال ماهانه آمریکا بیش از یک درصد صعود کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۸۸۸ دلار و ۱۰ سنت رسید.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA اظهار کرد: اگرچه طلا در معاملات اخیر تصحیح قیمت پیدا کرده اما عوامل بنیادین مثبت همچنان به قوت خود باقی مانده اند. تنها عاملی که ممکن است روند صعودی طلا را تغییر دهد افزایش بازده اوراق خزانه خواهد بود.

شاخص دلار در ۹۰.۱۴۱ واحد ایستاد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر کرد.

در این بین آمار اشتغال ماهانه آمریکا که ضعیف تر از حد مطلوب بود نگرانی سرمایه گذاران نسبت به احتمال آغاز تعدیل سیاست های انبساطی از سوی بانک مرکزی آمریکا را فرونشاند. نرخ های بهره اندک ارزش دلار و بازده اوراق قرضه را ضعیف کرده و در عوض جذابیت سرمایه گذاری در طلا را تقویت می کند.

بر اساس گزارش رویترز، بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا به پایین ۱.۶ درصد سقوط کرد و نزدیک به پایین ترین رکورد یک هفته اخیر ایستاد.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا ممکن است به محدوده ۱۸۶۴ تا ۱۸۷۷ دلار عقب نشینی کند زیرا موفق نشده است مقاومت در مرز ۱۸۹۸ دلار را بشکند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد کاهش، به ۲۷ دلار و ۵۸ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۲۸۴۱ دلار و ۲۰ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، ۱۱۶۴ دلار و ۳۷ سنت معامله شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها