• ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۶
  • کد خبر: 60886
طلا

قیمت طلا در پایان معاملات هفته گذشته همزمان با سقوط به کانال ۱۷۰۰ دلاری به پایین‌ترین رقم بیش از یک ماه گذشته رسید.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری تسنیم، پس از انتشار گزارشی قوی از بازار آمریکا که موجب تقویت احتمال انقباضی شدن سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا شد، قیمت طلا روز جمعه به پایین‌ترین رقم بیش از یک ماه گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت طلا دیروز ابتدا به پایین‌ترین رقم از ۳۰ ژوئن یعنی ۱۷۵۷ دلار و ۷۰ سنت رسید، اما در پایان معاملات روزانه با اندکی تعدیل و ۲.۲۹ درصد کاهش به ۱۷۶۳ دلار و ۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی روز جمعه هم با ۲.۵۳ درصد کاهش به ۱۷۶۳ دلار و ۱۰ سنت رسید.

گزارش بازار کار آمریکا نشان داد که طی ماه گذشته میلادی بخش غیرکشاورزی این کشور ۹۴۳ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است.

فیلیپ استریبل، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «تعداد فرصت‌های شغلی جدید ایجادشده در آمریکا به بازار طلا ضربه زده است زیرا اکنون بازار انتظار دارد که زمان انقباضی شدن سیاست پولی فدرال رزرو جلوتر بیفتد و به‌احتمال زیاد در اوایل ماه ژانویه آغاز شود.»

گمانه‌زنی‌ها در مورد اینکه بانک مرکزی آمریکا برنامه محرک اقتصادی خود را کوتاه خواهد کرد طی روزهای اخیر بین تحلیلگران در جریان بوده است. بالا رفتن نرخ بهره در آمریکا هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در بازار طلا را افزایش می‌دهد.

به‌گفته ادوارد مویا تحلیلگر مؤسسه اوآندا، بخش اعظم فرصت‌های شغلی ایجاد شده در بخش‌های با دستمزد پایین بوده که فاقد اثر تورمی است و این به جذابیت بازار طلا به‌عنوان محل امن سرمایه‌گذاری به‌هنگام رشد قیمت‌ها لطمه می‌زند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش