گواهی سپرده

در جریان معاملات هفته منتهی به ۹ مهر ماه در بازار مالی بورس کالای ایران یک میلیون و ۱۴۸ هزار و ۲۹۳ گواهی سپرده کالایی به ارزش بیش از ۸۳۷ میلیارد و ۴۷۱ میلیون ریال بر پایه دارایی های سکه طلا، زعفران نگین و پوشال، زیره سبز، پسته فندقی و برنج طارم دست به دست شد و بیشترین حجم و ارزش معاملات همچون هفته قبل به سکه طلا اختصاص یافت.

به گزارش «کالاخبر»؛ طی معاملات هفته ای که گذشت سکه طلا با ۶۴۳ هزار گواهی سپرده به ارزش ۷۵۷ میلیارد و ۸۵۳ میلیون ریالی در جایگاه نخست معاملات ایستاد و پس از آن زعفران نگین با ۴۸۱ هزار و ۸۵ گواهی سپرده به ارزش ۷۴ میلیارد و ۵۳۱ میلیون ریال دوم شد.

معامله گران ۱۸ هزار و ۲۸۷ گواهی سپرده زعفران پوشال را نیز دست به دست کردند و ارزش ۲.۲ میلیارد ریالی را برای دارایی پایه مذکور رقم زدند تا با این آمار معاملاتی، زعفران پوشال همچنان رتبه سوم حجم معاملات هفتگی را کسب کند اما جایگاه سوم ارزش معاملات به برنج اختصاص داشت.

به عبارت دیگر ۵ هزار و ۴۶۰ گواهی سپرده برنج طارم نیز درحالی در بازار خرید و فروش شد که ارزشی بالغ بر ۲ میلیارد و ۱۵۲ میلیون ریال برای آن ثبت شد.

دادوستد ۱۵۷ گواهی سپرده زیره سبز نیز رهاورد معاملات این هفته انبارهای دانش، کیمیا بذر و مینو بذر در بازار مالی بورس کالای ایران بود که به ارزشی حدود ۱۵۶ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

۳۰۴ گواهی سپرده پسته فندقی نیز در حالی در بازار خرید و فروش شد که ارزشی بالغ بر ۵۴۳ میلیون ریال برای آن به ثبت رسید.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها