• ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸
  • کد خبر: 67272
نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۴ سنت معادل نیم درصد افزایش به ۷۳ دلار و ۴۲ سنت رسید.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از رویترز، در حالی که نگرانی ها در مورد تاثیر سویه اومیکرون بر تقاضای جهانی نفت کاهش یافته و در شرایطی که مذاکرات ایران با قدرت های جهانی که می تواند به بازگشت نفت این کشور به بازار منجر شود به درازا کشیده است، قیمت نفت پس از افزایش حدودا ۵ درصدی جلسه قبل امروز هم افزایش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۴ سنت معادل نیم درصد افزایش به ۷۳ دلار و ۴۲ سنت رسید. دیروز قیمت نفت برنت شاهد رشد ۴.۶ درصدی بود. قیمت نفت خام آمریکا هم که دیروز ۴.۹ درصد رشد کرده بود امروز با ۴۳ سنت معادل ۰.۶ درصد افزایش به ۶۹ دلار و ۹۲ سنت رسید.

هفته گذشته و در پی نگرانی ها از اینکه واکسن های فعلی ممکن است به اندازه کافی در برابر سویه اومیکرون موثر نباشند قیمت نفت شاهد افت قابل توجهی بود.

اما مقام های آفریقای جنوبی طی روزهای اخیر اعلام کردند که موارد ابتلا به اومیکرون در این کشور علائم خفیفی از خود نشان داده اند. همچنین آنتونی فائوچی مقام ارشد مقابله با بیماری های عفونی دولت آمریکا گفته که به نظر نمی رسد سویه جدید دارای درجه بالایی از شدت باشد.

تحلیلگران موسسه ای ان زد در یادداشتی نوشتند: این خبرها احتمالا وقوع بدترین سناریوی ممکن که بازارها طی هفته های اخیر نگرانش بودند را کاهش می دهد.

همچنین روز یکشنبه عربستان قیمت رسمی انواع نفت خود را بالا برد و این نشان دهنده اطمینان از تقاضای بالای نفت بود. گروه اوپک پلاس هفته گذشته توافق کرد که به رغم آزادسازی نفت از محل ذخایر استراتژیک کشورهای مصرف کننده، افزایش ۴۰۰ هزار بشکه ای تولید نفت خود را در ماه ژانویه نیز ادامه دهد.

گمانه زنی ها در مورد به تعویق افتادن بازگشت نفت ایران به بازار نیز در رشد قیمت نفت موثر بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها