13940611142811923672362.jpg

قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز سه شنبه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با افزایش اندکی روبرو شده است.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، در حالی که امروز سه شنبه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بین دو رقیب اصلی یعنی ترامپ و کلینتون برگزار خواهد شد، ارزش دلار با افزایش نسبی روبرو شده و قیمت جهانی طلا نیز اندکی افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی امروز به ۱۲۸۳ دلار رسیده است که نسبت به روز گذشته ۰.۷ درصد رشد داشته است.

مردم آمریکا طی ساعات آینده در چهل و پنجمین انتخابات ریاست جمهوری شرکت خواهند کرد. قیمت طلا روز گذشته نیز با کاهش شدیدی روبرو شده است که این میزان افت در هفته های اخیر بی سابقه بوده است.

اعلام تصمیم اف بی آی در بی گناه تشخیص دادن هیلاری کلینتون در پرونده ایمیل های جنجالی تاثیر زیادی بر افت شدید قیمت طلا داشته است.

جیمز کومی مدیر اف بی آی در نامه ای به کنگره آمریکا اعلام کرد که کلینتون در استفاده از ایمیل شخصی برای انجام کارهای رسمی و دولتی مرتکب هیچ اشتباهی نشده و گناهکار نیست.

موسسه سرمایه گذاری ام کی اس سوییس اعلام کرد: به نظر  می رسد مهمترین عامل موثر بر قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت ، نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواهد بود.

شاخص ارزش دلار آمریکا نیز امروز سه شنبه با ۰.۱۱ درصد افزایش به بیش از ۹۷.۸۰ واحد رسیده است. تازه ترین آمارهای اقتصادی آمریکا نیز نشانگر بهبود اوضاع این کشور بوده و این مساله احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست دسامبر را افزایش داده است.

تازه ترین آمارهای اقتصادی چین نیز نشان می دهد که تراز تجاری این کشور طی ماه اکتبر به ۳۲۵ میلیارد یوان معادل ۴۸ میلیارد دلار رسیده است. این رقم نسبت به تراز تجاری ۲۷۸ میلیارد یوان سپتامبر با افزایش چشمگیری روبرو شده است.

در ماه گذشته صادرات چین با کاهش ۷.۳ درصدی و واردات نیز با افت ۱.۴ درصدی روبرو شده است. در بازار جهانی انرژی نیز قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن با ۰.۲ درصد کاهش به کمتر از ۴۶.۱۷ دلار رسیده است. قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با ۰.۰۴ درصد کاهش به کمتر از ۴۴.۸۱ دلار رسیده است.

تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه نیز تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا خواهد داشت.

منبع: پایگاه اینترنتی بولیون دسک

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها