فرهاد بشیری

عرضه زنجیره تولید کالاهای مختلف در حوزه های صنعتی و معدنی و پتروشیمی در بورس کالای ایران، موضوع مورد تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت است که در همین زمینه فرهاد بشیری رییس فراکسیون تنقیح قوانین و مقررات کشور در مجلس معتقد است که بورس کالا، نماد شفافیت در اقتصاد است و ورود کالاهای مختلف به این بورس، راه ایجاد اعتماد برای واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ است.

فرهاد بشیری در گفت و گو با «کالاخبر» اظهار داشت: عرضه کالای های پایه و مواد اولیه مختلف در بورس کالا، اقدامی در راستای ساماندهی بازار و وضعیت اقتصادی تولیدکنندگان است.

وی با اشاره به اینکه تیم اقتصادی دولت در راستای ایجاد شفافیت اقتصادی و عرضه زنجیره تولید کالاها در بورس، تمام تلاش خود را به کار بسته است، گفت: وقتی کالایی در بستر شفاف معامله می شود، هیچ یک از طرفین معامله به دلیل وجود رقابت و قوانین عادلانه متحمل زیان نمی شوند و براساس شرایط بازار اقدام به خرید و فروش می کنند. 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بورس کالا، نماد شفافیت در اقتصاد است و تنها مکانیزمی است که می تواند مانع از آسیب رساندن به روند عرضه و تقاضا می شود که خوشبختانه دولت در مسیر ساماندهی بازار کالاها درصدد است تا به طور کامل از ظرفیت های بورس کالا استفاده کند.

این نماینده مجلس معتقد است که بورس کالا بهترین شیوه برای ایجاد اعتماد میان تولیدکنندگان و خریداران است تا اجحافی در حق هیچ از حلقه های زنجیره تولید نشود.

بشیری در پایان در خصوص طرح عرضه خودروهای سازمان اموال تملیکی در بورس کالا گفت: موضوع مهم در بورس کالا این است که خرید و فروش این دست محصولات به افراد خاصی محدود نمی شود بلکه همه می توانند در آن مشارکت کنند و بنده معتقدم، عرضه خودروهای سازمان اموال تملیکی در بورس کالا نیز اقدامی مناسب و در جهت شفافیت اقتصادی است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها