• ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۷
  • کد خبر: 73275
آمریکا

قیمت مصرف‌کننده در ایالات متحده طی ماه مارس که گزارش آن به زودی منتشر خواهد شد، احتمالاً به بیشترین رقم خود در ۱۶ سال گذشته افزایش یافته است چرا که جنگ روسیه علیه اوکراین قیمت بنزین را به بالاترین حد خود رسانده و در نتیجه نرخ تورم سالانه با بیشترین سرعت از اوایل دهه ۱۹۸۰ افزایش یافته است.

به گزارش « کالاخبر » به نقل از خبرگزاری تسنیم، گزارش قیمت مصرف‌کننده که قرار است از سوی وزارت کار آمریکا منتشر شود، تکلیف فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) را برای افزایش ۵۰ واحدی نرخ بهره در ماه آینده مشخص خواهد کرد.

این در حالی است که داده های ماه گذشته نشان می دهد نرخ بیکاری در ماه مارس به پایین ترین حد در دو سال اخیر یعنی ۳.۶ درصد کاهش یافته است.

بانک مرکزی ایالات متحده در ماه مارس نرخ بهره سیاستی خود را ۲۵ واحد پایه افزایش داد که اولین افزایش در بیش از سه سال گذشته بود. به نظر می رسد صورتجلسه نشست سیاست گذاری این بانک که چهارشنبه گذشته منتشر شد، زمینه را برای افزایش بزرگ نرخ‌های بهره در آینده فراهم کند.

بر اساس نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان، شاخص قیمت مصرف کننده احتمالا در ماه مارس ۱.۲ درصد افزایش یافته است. این بزرگترین افزایش ماهانه از سپتامبر ۲۰۰۵ خواهد بود و به دنبال رشد ۰.۸ درصدی در فوریه خواهد بود.

قیمت بنزین به طور متوسط در ماه مارس به بالاترین حد خود یعنی ۴.۳۳ دلار در هر گالن افزایش یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها