• ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰
  • کد خبر: 74178
آژانس اعتبارسنجی فیچ

موسسه فیچ بر این باور است که پایداری قرنطینه های کرونا در بزرگترین مصرف کننده فلزات جهان یعنی چین بر تقاضای صنایع مصرف کننده و جو بازارها تأثیر منفی می گذارد و منجر به کاهش قیمت فلزات خواهد شد. البته برآورد این موسسه برای میانگین قیمت فلزات در سال ۲۰۲۲ هنوز بالاتر از سطوح مشاهده شده قبل از هجوم روسیه به اوکراین است.

به گزارش کالاخبر به نقل از فولاد ایران، همچنین انتظار می رود تقاضای چین نیمه دوم سال بالاخره بهبود یابد و ثبات را به روند قیمت فلزات بازگرداند. قرنطینه های چین عرضه را محدود کرده و برای دو ماه آینده از فصل جاری نیز شاخص مدیران خرید چین نزولی برآورد شده است.

قرنطینه‌های بیشتر در بیش از ۲۴ شهر در سراسر چین اعمال شده و پکن از اواخر آوریل تحت سه دور تست همگانی کرونا قرار گرفته است. بسته به تحولات بیشتر پیرامون قرنطینه ها، همچنان شاهد خطرات نزولی برای پیش‌بینی رشد ۴.۵ درصدی اقتصاد چین برای سال ۲۰۲۲ هستیم.

فیچ انتظار دارد که حمله روسیه به اوکراین طلا را در محدوده ۱۹۰۰ تا ۱۸۰۰ دلار در هر اونس در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ نگه دارد.  شدیدتر شدن وضعیت جنگی باعث افزایش تقاضا برای دارایی‌های امن شده زیرا سرمایه‌گذاران به دنبال کاهش ریسک هستند. در حالی که قیمت طلا نزدیک به بالاترین حد خود یعنی ۲۰۷۵ دلار در هر اونس در نوسان است و عمدتاً جنگ در ماه‌های آینده بر قیمت آن اثر مستقیم خواهد داشت، فیچ انتظار دارد تقویت دلار آمریکا و بهبود بازده اوراق قرضه رشد طلا را محدود کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها