• ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۷
  • کد خبر: 75368
اوکراین+روسیه

فولادسازان روس قبل از جنگ اوکراین بین رقبای خود در سطح دنیا بیشترین سوددهی را داشتند ولی حال مجبورند برای فروش محصول خود به برخی از مشتریان تخفیف های سنگینی بدهند. با جنگ اوکراین و تحریم محصولات روسیه توسط اروپا، روس ها با کمبود مشتری روبرو شدند و مجبور شدند مشتریان موجود را نیز با تخفیف های خوب راضی نگه دارند.

به گزارش کالاخبر به نقل از فولاد ایران، به عنوان نمونه سوراستیل در بازارهایی چون آسیا مشتریانی دارد که به دنبال تخفیف های تا ۴۰ درصدی برای اسلب روسیه هستند. در ترکیه هم خریداران محصولات روسیه به دنبال تخفیف های بیشترند.

با توجه به افزایش هزینه های تولید از جمله قیمت زغال سنگ، کرایه حمل و هزینه بیمه کشتی ها و ارزش بالای روبل حال برخی محصولات فولادی روسیه دیگر سوددهی ندارند. حاشیه سود کارخانه ها در گذشته در مواردی تا ۴۰ درصد بوده در حالی که رقبای خارجی سود ۱۰ درصدی داشته اند.

وزارت صنعت و تجارت روسیه پیش بینی کرده تقاضای داخلی فولاد آن امسال ۹ درصد کاهش یابد. تولیدکنندگان روس هم خواستار کاهش مالیات‌ها شده‌اند، زیرا جنگ به کسب‌وکار آنها آسیب زده است، اگرچه درخواست‌های آنها هنوز توسط دولت تایید نشده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها