گواهی سپرده+انبار

بازار گواهی سپرده در هفته منتهی به ١٣ خرداد با ثبت معامله بیش از ١٩.۴ میلیون اوراق مبتنی بر کالا به ارزش نزدیک ۶٧١ میلیارد تومان، افزایش ٣٩ درصدی را در ارزش معاملات نسبت به هفته ماقبل به ثبت رساند.

به گزارش کالاخبر ، حجم معاملات هفتگی بازار گواهی سپرده کالایی در بورس کالای ایران در هفته منتهی به ١٣ خرداد به ۱۹ میلیون و ۴۵٠ هزار و ۵۵۶ ورقه بهادار مبتنی بر کالا به ارزش نزدیک به ۶٧١ میلیارد تومان رسید که اگرچه نسبت به هفته منتهی به ۶ خرداد به لحاظ حجم کاهش ناچیزی را نشان داد اما از نظر ارزش، افزایش ٣٩ درصدی را به ثبت رساند (ارزش معاملات هفته منتهی به ۶ خرداد، ۴٨٣ میلیارد تومان گزارش شد).

در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مالی بورس کالا، ٣ میلیون و ٣۴٣ هزار گواهی سپرده سکه طلا در حالی دست به دست شد که این دارایی پایه با ثبت ارزش نزدیک به ۵٠۴ میلیارد تومان صدرنشین شد و از نظر ارزش معاملات در جایگاه نخست ایستاد.

این دارایی به ترتیب ١٧ درصد از حجم کل و ٧۵ درصد از ارزش کل معاملات هفته گذشته را به خود اختصاص داد.

عنوان برتر معاملات هفته قبل امسال به لحاظ حجمی کسب سهم ۶٩ درصدی از حجم کل معاملات و با جا به جایی ۱۳ میلیون و ٣۵١ هزار گواهی سپرده، به سیمان تعلق گرفت و ارزش معاملات این دارایی به بیش از ٨.٩ میلیارد تومان رسید.

در هفته گذشته همچنین، یک میلیون و ٩٨٩ هزار و ٨٧١ گواهی سپرده زعفران نگین نیز به ارزش بیش از ٨٠ میلیارد و ۵۶١ میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت که این دارایی پایه از نظر حجم با سهم ١٠ درصدی در رتبه سوم و از نظر ارزش با سهم ١٢ درصدی از کل رتبه دوم معاملات را کسب کرد.

ارزش معامله ٧٢٠ هزار و ٨۴٣ گواهی سپرده شیشه نیز از رقم ٧٣ میلیارد و ٢٧۴ میلیون تومان فراتر رفت و این دارایی از نظر ارزش معاملات مقام سوم را بعد از سکه طلا و زعفران نگین به نام خود کند.

در نماد معاملاتی برنج طارم نیز ۴۵ هزار و ۶١۶ گواهی سپرده میان معامله گران دست به دست شد و ارزش تقریبی ۱.۸ میلیارد تومان را در پی داشت.

در هفته قبل و بر پایه دو دارایی پسته و زیره سبز نیز در مجموع ٢٢۶ گواهی سپرده معامله شد و ارزش بیش از ۵۶ میلیون تومان را رقم زد.


برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها