معدن

بارندگی‌های شدید، خشکسالی‌های جدی و دیگر تغییرات آب و هوایی غیر معمول در سراسر جهان، سود شرکت های معدنی را کاهش داده و عرضه سنگ‌آهن، مس و سایر مواد معدنی پرمصرف را کاهش می‌دهد، زیرا تغییرات آب و هوایی این صنایع را دچار آشفتگی می کند.

به گزارش کالاخبر به نقل از فولاد ایران، با توجه به تورم و هزینه های بالای انرژی که در حال حاضر به درآمد شرکت های معدنی فشار وارد می کند، اختلالات ناشی از تغییرات آب و هوایی شدید نیز بر مشکلات می افزاید. حتی در برخی نقاط این تغییرات آسیب های جانی نیز در پی داشته است.

به عنوان نمونه در بورکینافاسو، باران‌های شدید غیرمنتظره در طول فصل خشک سال باعث سیل‌های ناگهانی در یکی از معادن روی در ماه آوریل شد و هشت معدنچی را که در زیر زمین گرفتار شده بودند، کشت.

شرکت واله برزیل که یکی از بزرگترین تولیدکننده های سنگ آهن دنیاست، اعلام کرد که تولید سنگ آهن آن در سه ماه اول سال به دلیل باران های سیل آسا کاهش یافته است. همچنین هشدار داد که سیل می تواند تولید زغال سنگ استرالیا را در سال جاری کاهش دهد.

همچنین آرسلورمیتال از کاهش ۳۰ درصدی تولید فولاد خود در آفریقای جنوبی در نیمه نخست سال خبر داد که به دلیل آسیب ناشی از سیل به خطوط ریلی بود.

یا در شیلی، بزرگترین تولیدکننده مس جهان، معدنچیان به دلیل خشکسالی تاریخی که بیش از یک دهه به طول انجامیده و امسال بدتر شده، با بحران آب مداوم مواجه شده اند و تولیدشان تحت تاثیر قرار گرفته است چراکه آب در تولید مس نقش حیاتی دارد.

از این رو لازم است شرکت‌های معدنی برای توسعه زیرساخت‌ها در بحبوحه تغییرات آب و هوایی بیشتر تلاش کنند در حالی که سال ها تمرکز خود را بر سرمایه‌گذاری در مبحث ایمنی و انعطاف‌پذیری در تولید قرار داده‌ بودند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها