انجمن جهانی فولاد

انجمن جهانی فولاد WSA در گزارشی اعلام کرد تولید فولاد خام ۶۴ کشور عضو انجمن جهانی فولاد در سپتامبر ۲۰۲۲، ۱۵۰.۶ میلیون تن بود که ۳ درصد کاهش نسبت به سپتامبر ۲۰۲۱ نشان می دهد.

به گزارش کالاخبر ، براساس این گزارش آفریقا در سپتامبر ۲۰۲۲ بالغ بر ۱.۳ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که ۳.۵ درصد نسبت به سپتامبر ۲۰۲۱ رشد داشته است. در آسیا و اقیانوسیه ۱۱۲.۶ میلیون تن فولاد تولید شد که ۰.۲ درصد کاهش داشته است. روسیه و کشورهای مشترک المنافع CIS به اضافه اوکراین بالغ بر ۶.۹ میلیون تن فولاد تولید کرد که ۲۲.۴ درصد کاهش را نشان می دهد. اتحادیه اروپا با ۲۷ عضو به تولید ۹.۷ میلیون تن دست یافت که ۱۳.۳ درصد کاهش داشته است. سایر کشورهای اروپایی، تولید خود را به ۳.۶ میلیون تن رساندند که کاهش ۱۸.۶ درصد داشته است. خاورمیانه با تولید ۳.۲ میلیون تن رشد ۳۴.۲ درصدی را به ثبت رساند. آمریکای شمالی ۹.۶ میلیون تن تولید فولاد داشت و افت ۵.۴ درصدی را ثبت کرد. آمریکای جنوبی ۳.۶ میلیون تن فولاد تولید کرد که ۱۰.۱ درصد کاهش داشته است.

گفتنی است، ۶۴ کشور عضو WSA تقریباً ۹۸ درصد از کل تولید فولاد خام جهان در سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داده اند.

۱۰ کشور برتر تولیدکننده فولاد جهان به ترتیب چین، ژاپن، آمریکا، روسیه، کره جنوبی، آلمان، ترکیه، برزیل و ایران بودند که چین در سپتامبر ۲۰۲۲ حدود ۸۳.۹ میلیون تن تولید کرد که افزایش ۰.۵ درصدی نسبت به سپتامبر ۲۰۲۱ داشته است.

هند به تولید ۱۰.۲ میلیون تنی رسید که ۱.۲ درصد افزایش تولید داشته است.

ژاپن ۷.۳ میلیون تن تولید کرد که ۷.۴ رصد کاهش را شاهد بوده است.

ایالات متحده ۷ میلیون تن تولید کرد که ۷.۱ درصد کاهش داشته است.

تخمین زده می شود روسیه ۵.۹ میلیون تن تولید کرده باشد که ۵.۵ درصد کاهش داشته است.

تخمین زده می شود که کره جنوبی ۶.۱ میلیون تن فولاد تولید کرده باشد که ۰.۴ درصد کاهش داشته است.

آلمان ۲.۹ میلیون تن تولید کرد که ۲.۳ درصد کاهش را شاهد بوده است.

ترکیه ۲.۸ میلیون تن تولید کرد که ۲۱ درصد کاهش داشته است.

برزیل ۲.۸ میلیون تن تولید کرد که ۱۱.۳ درصد کاهش را مشاهده کرد.

برآورد می شود که ایران با ۲.۱ میلیون تن تولید رشد ۶۴.۷ درصدی را به ثبت رسانده باشد. تولید ایران در ۸ ماهه ۲۰۲۲ نیز با ۷.۸ درصد رشد به ۱۹.۵ میلیون تن رسیده است.

انجمن جهانی فولاد (worldsteel) یکی از بزرگترین و پویاترین انجمن های صنعتی در جهان است که در هر کشور بزرگ تولیدکننده فولاد عضویت دارد. انجمن جهانی فولاد نماینده تولیدکنندگان فولاد، انجمن های ملی و منطقه ای صنعت فولاد و موسسات تحقیقاتی فولاد است. اعضای آن حدود ۸۵ درصد از تولید جهانی فولاد را تشکیل می دهند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها