بهروز محبی

بهروز محبی نجم آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است: پس از ورود کالاهای مختلف به بورس کالا، هم مشکلات قیمت‌گذاری حل شده و هم امکان جذب سرمایه‌ها به سمت تولید محقق می‌شود.

به گزارش کالاخبر به نقل از سنا، بهروز محبی نجم آبادی، نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های بورس کالا، قیمت‌گذاری‌های دستوری و فسادزا را در بازار کالای کشور حذف می‌کند، گفت: بدون شک شفافیت و رفابت در معاملات بورس کالا به کمک صنعت و تولید کشور می‌آید.

وی افزود: موضوع مهم‌تر این است که پس از ورود کالاهای مختلف به بورس کالا به مرور به سمت طراحی ابزارهای مالی بر پایه مبادلات فیزیکی در بورس کالا حرکت کنیم و در آن زمان هم مشکلات قیمت‌گذاری حل شده و هم امکان جذب سرمایه‌ها به سمت تولید محقق شود.

وی در خصوص مزایا و معایب عرضه برخی کالاها در بورس کالا و مشکلات بر سر راه آن ها گفت: برای عرضه برخی محصول‌های خوراکی کالاها در بورس کالا، مقدمات برای ماندگاری و افزایش کیفیت آن ها باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در این زمینه و حمایت از آن‌ها گفت: فروش کالاها، نیاز به سامان‌دهی بازار، ثبات قیمت‌ها و همچنین افزایش ظرفیت بازار فروش در کشورهای خارجی دارد.

نمایندهٔ حوزهٔ انتخابیهٔ سبزوار در مجلس گفت: به طور قطع، با پیگیری کشاورزان، سرمایه‌گذاران، دولت و مجلس شاهد عرضه کالاها در بورس کالا خواهیم بود ولی لازمه آن پیگیری از طریق مسئولان مختلف استانی و کشوری و پیگیری برای ورود سرمایه‌گذاران است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها