پیام اقتصادی 32

سی و دومین شماره دوماهنامه پیام اقتصادی بورس کالا منتشر شد. 

به گزارش « کالاخبر »، تیتر شماره جدید (سی و دومین شماره) دوماهنامه پیام اقتصادی بورس کالا با عنوان «هم افزایی طلایی صمت و بورس کالا» به آغاز مدیریت هوشمند بازار با بهره گیری از ابزارهای مالی و به دور از رویکرد دستوری اشاره دارد.

از جمله پرونده های ویژه درج شده در این شماره، مروری بر بازارهای کالایی در سال ۲۰۲۱ با تیتر «کامیابی و ناکامی ادواری فعالان بازار» بوده و در این مسیر وضعیت کالاهای مختلف در سال میلادی گذشته بررسی و منتشر شد. 

علاوه بر این، ابزار گواهی سپرده کالایی به عنوان بلیت توسعه اقتصادی در گفت و گو با تحلیلگران و کارشناسان به تفصیل بررسی شده است و دیدگاه ها، آثار و و گفتارهای کارشناسان و تحلیلگران در این زمینه مطرح شده است. 

در دو پرونده دیگر با عناوین "میزبانی بورس کالا از خودروهای تملیکی و املاک دولتی" و "ارتقای جایگاه بازار کالایی در قانون جدید بازار سرمایه" آثار و گفتارهای کارشناسان این حوزه ها بررسی شده است.

در فصل «نمای بازار» این شماره، اشاره ای به ظرفیت های بورس کالا برای تنظیم بازارها و پایان قیمت گذاری دستوری شده است.

در فصل «تالار نقره ای» این شماره، عملکرد بازارهای مختلف بورس کالا تا پایان دی ماه سال ۱۴۰۰ نیز رصد شده است. 

در فصل «چشم انداز» نیز بر استفاده از ظرفیت های بورس کالا در میزبانی از خودروهای تملیکی و املاک دولتی تاکید شد. 

ردپای پر رنگ بورس های کالایی در قانون جدید بازار سرمایه و محک شناسایی رانت ها و ضدرانتی ها از طریق عرضه بورسی از دیگر مطالب این فصل است.

در فصل «نبض بورس» نیز صفر تا صد گواهی سپرده کالایی و روزگار بهاری سیمان با این ابزار مالی به همراه مطالبی درباره حراج باز و کشف پریمیوم مطرح شد.

در فصل «بورس های جهانی» نیز موضوع هایی از قبیل معرفی یک ابربورس با ۱۲ بازار در ۴ قاره، کامیابی و ناکامی ادواری فعالان بازار و مسیرهای فرعی کم ریسک مطرح شد.

علاقه مندان می توانند فایل کامل نسخه الکترونیک شماره جدید دوماهنامه پیام اقتصادی بورس کالا را اینجا دریافت کنند.

https://media.imereport.ir/d/۲۰۲۲/۰۳/۰۸/۰/۳۰۱۵۱.pdf

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها