• ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۵
  • کد خبر: 74605
بنزین

بر اساس گزارش انجمن خودروی آمریکا (AAA)، قیمت بنزین در پمپ بنزین‌های سراسر این کشور رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

به گزارش کالاخبر به نقل از تسنیم، این انجمن که قیمت‌ها را در بیش از ۶۰ هزار پمپ بنزین در سراسر ایالات متحده دنبال می کند، اعلام کرد که میانگین هزینه یک گالن بنزین (۳.۷۸۵ لیتر) در پمپ بنزین‌ها به ۴.۴۳۲ دلار افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، بالاترین قیمت بنزین در آمریکا به طور سنتی در ایالت کالیفرنیا مشاهده شد، جایی که رانندگان باید به طور متوسط ​​۵.۸۷۲ دلار برای هر گالن سوخت باید بپردازند.

قیمت بنزین در ایالات متحده در طول هفته به طور پیوسته افزایش یافته است. این افزایش در شرایطی صورت می‌گیرد که قیمت‌های جهانی نفت افزایش یافته و تلاش‌های کاخ سفید برای مقابله با این افزایش با شکست مواجه شده است.

بهای معاملات آتی شاخص جهانی نفت خام برنت حدود ساعت ۱۳:۴۵ به وقت گرینویچ در معاملات روز جمعه به ۱۰۹.۹۷ دلار در هر بشکه افزایش یافت و ۲.۳۵ درصد افزایش یافت.

شاخص نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) نیز حدود ۲.۵ درصد افزایش یافت و به ۱۰۸.۷۸ دلار در هر بشکه رسید.

ذخایر جهانی سوخت با بازگشت تقاضا به سطوح قبل از همه‌گیری کووید-۱۹ کاهش یافته است، در حالی که تولید هنوز نتوانسته است به آن برسد.

بحران اوکراین، که آمریکا را وادار کرد نفت روسیه را تحریم کند و صحبت از اقدامات مشابه در اتحادیه اروپا و انگلیس را به راه انداخت، نیز موجب بدتر شدن بحران سوخت شد. روسیه سومین تولیدکننده نفت و دومین صادرکننده بزرگ نفت جهان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها