گواهی سپرده+انبار

بازار گواهی سپرده در هفته منتهی به ۲۷ خرداد با ثبت معامله نزدیک به ۲۱.۵ میلیون اوراق مبتنی بر کالا به ارزش بیش از ۱۰۳۹ میلیارد تومان، اگرچه افت ناچیزی را در حجم تجربه کرد اما شاهد افزایش ۵۰ درصدی ارزش معاملات نسبت به هفته ماقبل بود.

به گزارش کالاخبر ، حجم معاملات هفتگی بازار گواهی سپرده کالایی در بورس کالای ایران در هفته منتهی به ۲۷ خرداد به ۲۱ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۷۷۰ ورقه بهادار مبتنی بر کالا با ارزش بیش از ۱۰۳۹ میلیارد و ۱۰۶ میلیون تومان رسید که نسبت به هفته منتهی به ۲۰ خرداد به لحاظ حجم کاهش ناچیز ۱.۵۳ درصدی را نشان داد و از نظر ارزش، افزایش ۵۰.۱۲ درصدی را به ثبت رساند (ارزش معاملات هفته منتهی به ۲۰ خرداد، ۶۹۲ میلیارد تومان و حجم معاملات گواهی سپرده ۲۱ میلیون و ۸۲۵ هزار و ۲۲۵ ورقه بهادار مبتنی بر کالا گزارش شد).

در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مالی بورس کالا، ۵ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۵۰۰ گواهی سپرده سکه طلا در حالی دست به دست شد که این دارایی پایه با ثبت ارزش نزدیک به ۸۴۶ میلیارد تومان صدرنشین شد و از نظر ارزش معاملات در جایگاه نخست و از نظر حجم معاملات در جایگاه دوم ایستاد.

این دارایی به ترتیب ۲۵ درصد از حجم کل و ۸۲ درصد از ارزش کل معاملات هفته گذشته را به خود اختصاص داد.

عنوان برتر معاملات هفته قبل به لحاظ حجم همچون هفته های قبل به سیمان با ثبت معامله ۱۲ میلیون و ۷۱۲ هزار گواهی سپرده، تعلق گرفت و ارزش معاملات این دارایی به بیش از ۹ میلیارد و ۷۷۹ میلیون تومان رسید. سیمان ۵۹ درصد از حجم کل معاملات گواهی سپرده کالایی در هفته قبل را از آن خود کرده بود.

در هفته گذشته همچنین، ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۷۲۶ گواهی سپرده زعفران نگین نیز به ارزش نزدیک به ۱۰۶ میلیارد و ۴۹۳ میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت که این دارایی پایه از نظر حجم با سهم ۱۲ درصدی جایگاه سوم و از نظر ارزش با سهم ۱۰ درصدی از کل معاملات رتبه دوم را کسب کرد.

ارزش معامله ۶۷۶ هزار و ۷۳۷ گواهی سپرده شیشه نیز از رقم ۷۲ میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان فراتر رفت و این دارایی با سهم ۷ درصدی از کل ارزش معاملات، مقام سوم را بعد از سکه طلا و زعفران نگین به نام خود کند.

در نماد معاملاتی برنج طارم نیز ۱۶ هزار و ۵۳۳ گواهی سپرده میان معامله گران دست به دست شد و ارزش تقریبی یک میلیارد و۵۶۳ میلیون تومان را در پی داشت.

در هفته قبل و بر پایه سه دارایی پسته، زیره سبز و میلگرد نیز در مجموع ۱۵۲ هزار و ۲۷۴ گواهی سپرده معامله شد و ارزش بیش از ۲ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان را رقم زد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها