چین

چین قصد دارد مصرف انرژی در صنایع فولاد و سیمان خود را تا سال ۲۰۲۵ میلادی کاهش دهد و همزمان کربن زدایی در بخش آلومینیوم را نیز دنبال کند.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایمیدرو، براساس اعلام وب سایت capital.com چین در نظر دارد کاهش مصرف انرژی در صنایع فولاد و سیمان را همزمان با کاهش انتشار کربن در صنعت آلومینیوم تا سال ۲۰۲۵ میلادی در برنامه خود قرار دهد.

وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین با انتشار چهاردهمین برنامه پنج ساله توسعه صنعت مواد خام چین تصریح کرد: تا سال ۲۰۲۵ میلادی میزان کاهش مصرف انرژی برای تولید هر تن فولاد و سیمان در چین به ترتیب ۲ واحد و ۳.۷ واحد خواهد بود. همچنین طی مدت یاد شده، انتشار کربن در بخش آلومینیوم ۳ درصد کاهش خواهد یافت.

وی افزود: چین به دنبال کاهش مصرف انرژی در صنایع انرژی بر است تا از این طریق آلودگی هوا در المپیک زمستانی سال ۲۰۲۲ میلادی را کاهش داده و همچنین اقتصاد خود را تا سال ۲۰۶۰ میلادی کربن زدایی کند.

کاهش تولید فولاد

وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین گفت: در مواجهه با محدودیت های شدید منابع، ضرروی است که انرژی و محیط زیست، خنثی سازی کربن، انتظارات جدید مردم برای تولید ایمن و نیز وظیفه توسعه ایمن و سبز در صنعت مواد اولیه را مورد توجه قرار داد.

این در حالی است که ظرفیت تولید مواد اولیه اصلی و تولیدات فله ای همچون فولاد خام و سیمان، تنها براساس برنامه چهاردهم توسعه کاهش خواهد یافت.

پیش بینی می شود میزان کمبود عرضه آلومینیوم در بازار جهانی به دلیل عدم اطمینان از میزان تولید این محصول در چین طی سال ۲۰۲۲ میلادی به ۱.۵ میلیون تن افزایش یابد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها