رمضانعلی سنگدوینی

رمضانعلی سنگدوینی عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: با توجه به نیاز صنایع به توسعه سرمایه گذاری ها و رشد تولید، باید از سازوکار بورس کالا برای عرضه کل محصولات در حوزه های پتروشیمی و صنعتی استفاده کرد تا علاوه بر کشف واقعی قیمت ها و پرهیز از قیمت گذاری دستوری، شفافیت اطلاعات در مبادلات کالایی کشور به حداکثر برسد.

سنگدوینی در گفت و گو با «کالاخبر» با تاکید بر لزوم توسعه بازار سرمایه اظهار داشت: طی سال های گذشته بخشی از محصولات پتروشیمی، فرآورده های نفتی و صنعتی و معدنی در بورس کالا عرضه شده اما تجربه های قبلی نشان می دهد که امروز نیازمند ورود کل محصولات زنجیره در بورس به دلیل ایجاد شفافیت کامل هستیم تا از تمام ظرفیت های بورس کالا در حوزه اصلاح ساختارهای معاملات کالایی کشور استفاده کنیم. 

این نماینده مجلس با تاکید به تعامل وزارتخانه‌های صمت، اقتصاد، نفت و همچنین بانک مرکزی در تقویت عرضه کالاها در بورس گفت: باید همه دست اندرکاران پای کار باشند تا شرایط مبادلات کالایی کشور و تامین نیاز تولید به نحوی ساماندهی شود که با محوریت بورس کالا و توسعه ابزارهای مالی، سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در بخش های تولیدی تشویق شوند. 

عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است که بورس کالا تنها مکانیزم قابل اعتماد برای عرضه محصولات پتروشیمی و صنعتی است تا امکان سیاست گذاری مدون و شفاف برای حمایت همزمان از صنایع بالادست و پایین دست فراهم شود. 

سنگدوینی در پایان ابراز امیدواری کرد که با گشایش های بین المللی و توسعه روابط تجاری با دنیا به خصوص کشورهای همسایه، بسیاری از مشکلات مالی کشور رفع می شود که در زمینه رفع نیازهای بخش تولید کشور، نقش بازار سرمایه نیز پررنگ خواهد بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها