آلومینیوم

کالاخبر: بازار جهانی آلومینیوم در سال‌های اخیر با تنش‌های زیادی روبرو بود، ولی با شروع جنگ روسیه و اوکراین، شوک بزرگ‌تری به این بازار وارد شد و قیمت را به‌شدت افزایش داد به گونه ای که بانک جهانی در گزارش اخیر خود خبر از افزایش حدود ۲۵۰ دلاری قیمت آلومینیوم در ماه آوریل نسبت به فوریه داد.

به گزارش اختصاصی « کالاخبر »، گزارش‌های بانک جهانی نشان می‌دهد در ماه گذشته سال جاری میلادی رکورد قیمت آلومینیوم در دنیا شکسته شده و برای اولین بار، میانگین قیمت ماهانه هر تن آلومینیوم به مرز ۳ هزار و ۵۰۰ دلار نزدیک شده است.

بانک جهانی در گزارش ماه آوریل خود خبر از افزایش حدود ۲۵۰ دلاری قیمت آلومینیوم داد. طبق اطلاعات این گزارش طی سومین ماه سال ۲۰۲۲ قیمت هر تن آلومینیوم در بازار برابر با ۳ هزار و ۴۹۸ دلار رسید که نسبت به ماه دوم بالغ‌بر ۲۵۰ دلار و نسبت به اولین ماه امسال حدود ۵۰۰ دلار رشد کرده است.

متوسط قیمت هر تن آلومینیوم در ماه فوریه برابر با ۳ هزار و ۲۴۶ دلار و در ماه ژانویه برابر با ۳ هزار و ۶ دلار بود. براساس این گزارش، هر تن آلومینیوم در فصل اول سال جاری با قیمت ۳ هزار و ۲۵۰ دلار فروخته شد درحالی‌که آمارها نشان می‌دهد در فصل سوم سال قبل هر تن از این محصول فلزی ارزشمند قیمتی برابر با ۲ هزار و ۷۵۵ دلار داشت.

روند قیمتی آلومینیوم از سال ۲۰۱۹ تاکنون

بررسی سیر تغییرات قیمت آلومینیوم در دنیا طی سال‌های اخیر نشان می‌دهد این بازار با رشد شدید قیمتی روبرو شده است.

بانک جهانی قیمت هر تن از این فلز پرمصرف را در سال ۲۰۱۹ برابر با هزار و ۷۹۴ دلار اعلام کرد و در سال ۲۰۲۰ باوجود شروع تنش‌های اقتصادی ناشی از کرونا و تأثیر آن روی اقتصاد و بازارهای فلزی، قیمت هر تن آلومینیوم با ۹۰ دلار کاهش به هزار و ۷۰۴ دلار رسید.

 اما با شروع سال ۲۰۲۱ روند رشد قیمت در بازار آلومینیوم شدت گرفت. گزارش‌ها نشان می‌دهد در این سال قیمت هر تن آلومینیوم در بازار جهانی برابر با ۲ هزار و ۴۷۳ دلار بود و در سومین ماه سال جدید میلادی هر تن از این فلز با قیمتی بیش از ۳ هزار و ۴۹۸ دلار در بازار مبادله می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها