مس+فولاد

میزان تولید و ظرفیت معادن و کارخانه های تصفیه مس جهان در ۳ ماهه نخست ۲۰۲۱ به ترتیب افزایش ۳.۷ درصدی، ۴.۳ درصدی و ۴ درصدی یافت.

به گزارش «کالاخبر» به نقل از ایمیدرو، براساس تازه ترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، معادن مس جهان از ابتدای ماه ژانویه تا پایان مارس ۲۰۲۱ میلادی، حدود ۵ میلیون و ۱۱۱ هزار تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی، ۴ میلیون و ۹۲۷ هزار تن بود که حاکی از افزایش ۳.۷ درصدی تولید است.

از این میزان، ۲ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۲۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، یک میلیون و ۱۰۱ هزار و ۳۰۰ تن «آسیا»، ۶۰۹ هزار و ۶۰۰ تن «آفریقا»، ۴۵۶ هزار و ۴۰۰ تن «اروپا» و ۲۳۶ هزار و ۵۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

افزایش ۴.۳ درصدی ظرفیت معادن مس

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۶ میلیون و ۳۱۸ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی (۶ میلیون و ۵۶ هزار تن)، حاکی از افزایش ۴.۳ درصدی است.

افزایش ۴ درصدی تولید مس تصفیه شده

فعالان مس جهانی در ۳ ماهه ۲۰۲۱، حدود ۶ میلیون و ۹۴ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی، ۵ میلیون و ۸۶۱ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش حدود ۴ درصدی است.

افزایش حدود ۲ درصدی ظرفیت تولید مس تصفیه شده

ظرفیت تولید کارخانه های مس تصفیه شده در جهان طی ۳ ماهه ۲۰۲۱ میلادی، ۷ میلیون و ۴۵۵ هزار تن بود. که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی (۷ میلیون و ۳۱۰ هزار تن)، حدود ۲ درصد افزایش یافت.

قیمت جهانی مس؛ ۹۳۷۱ دلار

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس اکنون (۱۲ تیر ۱۴۰۰) حدود ۹۳۷۱ دلار در تن است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش