گواهی سپرده

بازار گواهی سپرده در هفته پایانی مهر (منتهی به ۲۹ مهر) شاهد دست به دست شدن بیش از ۱۰ میلیون ورقه بهادار مبتنی بر کالا به ارزش بیش از ۳۰۵ میلیارد تومان بود. سکه از لحاظ ارزش و سیمان از لحاظ حجم، برتر از سایر دارایی ها، در مقام نخست ایستاد.

به گزارش کالاخبر ، در بازار گواهی سپرده کالایی در بورس کالای ایران در هفته ای که گذشت، ۱۰ میلیون و ۲۱ هزار و ۴ ورقه بهادار مبتنی بر کالا به ارزش بیش از ۳۰۵ میلیارد تومان دست به دست شد. ارزش معاملات هفته منتهی به ۲۱ مهر، ۳۶۹ میلیارد تومان برای ۱۲ میلیون و ۲۲۱ هزار و ۹۸۴ ورقه بهادار مبتنی بر کالا بود.

در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مالی بورس کالا، یک میلیون و ۵۰۸ هزار و ۹۰۰ اوراق گواهی سپرده سکه طلا در حالی دست به دست شد که این دارایی پایه ارزش نزدیک ۲۲۷ میلیارد تومان را ثبت کرد.

اوراق مبتنی بر طلا با کسب سهم ۷۵ درصدی در ارزش معاملات، جایگاه نخست و با سهم ۱۵ درصدی در حجم معاملات، رتبه دوم بازار را پس از سیمان از آن خود کرد.

سیمان با ثبت معامله ۷ میلیون و ۴۲۲ هزار گواهی سپرده، رتبه نخست را از نظر حجم از آن خود کرد و ارزش معاملات این دارایی بیش از ۵ میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان شد. سهم این دارایی از حجم کل معاملات ۷۵ درصد بود و از لحاظ حجم در جایگاه نخست ایستاد.

در هفته منتهی به ۲۹ مهر، ۵۱۱ هزار و ۹۹۱ گواهی سپرده زعفران نیز به ارزش نزدیک ۱۷ میلیارد و ۸۴۵ میلیون تومان دست به دست شد که این دارایی پایه، رتبه سوم در ارزش معاملات را به خود اختصاص داد. سهم زعفران از حجم کل معاملات همچون شیشه ۵ درصد بود و این دو دارایی جایگاه سوم را به صورت مشترک از آن خود کردند اما سهم زعفران از ارزش کل معاملات ۶ درصد برآورد شد و پس از سکه طلا و شیشه در جایگاه سوم ایستاد.

ارزش معاملات ۵۲۰ هزار و ۳۴۶ گواهی سپرده شیشه نیز به رقم ۴۹ میلیارد و ۷۸۸ میلیون تومان نزدیک شد و این دارایی توانست مقام دوم را از لحاظ ارزش بعد از سکه از آن خود کند. این دارایی پایه، سهم ۱۷ درصدی را از لحاظ ارزش کل معاملات از آن خود کرد.

معامله ۵۷ هزار و ۷۶۷ گواهی سپرده برنج و پسته ارزشی معادل ۵ میلیارد و ۱۵۹ میلیون تومانی را رقم زده است.

۱۰ میلیون اوراق گواهی سپرده در بورس کالا دست به دست شد

۱۰ میلیون اوراق گواهی سپرده در بورس کالا دست به دست شد

۱۰ میلیون اوراق گواهی سپرده در بورس کالا دست به دست شد

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

آخرین اخبار

پربازدیدترین‌ها

بورس های کالایی جهان

بازار جهانی

آموزش

کلیدواژه ها